Kalender

 «  < Aug 2020 >   »
SuMTWThFS
13

Kiwanis Facebook

Tallinna Kiwanis Klubi kogub toetusi noorele lootustandvale teaduse tegijale Mait Allasele

Mait Allas


Mait Allas on 15.a Heimtalist (Vijandimaalt) pärit mitmekülgselt andekas noormees

Ta on nutikas matemaatik, põhjalik ajaloouurija, suur teaduse huviline ja ka andekas sportlane.
Tema koolitunnistusel on enamasti hinneteks viied. Vabal ajal  praktiseerib Mait giidina Heimtali mõisas, kus tutvustab Heimtali mõisa ja kodukandi ajalugu nii eesti kui inglise keeles.  

Võib öelda, et ta on edukas kõiges, mida ette võtab. Mait on juba praegu tunnustatud EV Presidendi poolt, võitnud mitmeid olümpiaade, spordivõistlusi ning on Heimtali kooli poolt korduvalt tunnustatud. 
Maidu unistus on saada arstiks või advokaadiks.  

Kuna perekond elatub vaid ema õpetajapalgast, ei ole Maidu paljud soovid realiseerunud pere tagasihoidliku eelarve tõttu. Eelkõige vajab ta materiaalset toetust, et saaks edasi areneda ja rikastada Eesti ühiskonda.

Tallinna Kiwanis Klubi soovib aidata Noorte Talentide Fondi kaudu Maitu arvuti soetamisel, et ta saaks lahendada Tartu Ülikooli Teaduskooli ülesandeid ning hiljem ka koduülesandeid kui ta järgmisel aastal Hugo Treffneri Gümnaasiumi õppima asub.


Mait Allase saavutused:

 • 2014.a EV presidendi tänukiri ja hinnaline raamatupreemia uurimuse „ Mina ise pärandi looja ja talletaja“. 50.lk eneseanalüüs läbi oma senise koolipoisi elu.
 • 2011.a Tema uurimistöö „ Ringtalli uus elu - spordihoone“ hinnati eripreemiate kategoorias EV Presidendi tänukirjaga.
 • Tiitel “Huvipärl 2014”, iseloomustab Mait Allast kui kõige aktiivsemat õpilast Heimtali Põhikoolis.
 • Rahvusvahelisel matemaatikaviktoriinil Känguru 8. klassi arvestuses jagas 2.-3. kohta.
 • Viljandimaa geograafia olümpiaadil parim 8. klasside arvestuses.
 • Loodusõpetuse olümpiaadil -  II koht
 • Ajaloo olümpiaadil ajaloo -  III koht
 • XXIII August Maramaa nimelise matemaatika ülesannete lahendamise võistlusel parim 7.-8. klasside arvestuses.
 • XXXII võistlus "Nutikad matemaatikud" Viljandi- Tartu-Valga maakonna kohtumine, parimad võistkondlikus 8.klasside arvestuses (I koht).
 • Sulgpallis - Viljandi maakonna U15 I koht, Eesti noorte GP- 2 U15B I koht
 • Sulgpallis täiskasvanute arvestuses - Maakonna üksikmänus III koht, segapaaris III koht, II meespaaris,
 • Sulgpall – Üksikmäng: Kärstna sulgpalli turniiril meesüksikmängus I koht, Yonex Cup I koht D-liiga, Babolat Eliit seeria II etapp II koht D- liiga, Viljandi valla meister segapaaris, Heimtali sulgede II koht segapaaris, mees paaris samal võistlustel II koht.
 • Jalgpalli võistlustelt on tema auhinnakapis üks kuld, üks hõbe ja kolm pronksmedalit.
 • Palju on tal medaleid ka mitmelt kergejõustiku võistlustelt.
 • Läbinud Tartu Ülikooli Teaduskooli interneti põhise kursuse „Füüsikalised nähtused ja katsed“ hindele „A“ ehk 95% kus oli vabariiklikus grupis paremuselt teine.

Tema hobideks on sulgpall, giiditöö, Noored Kotkad, puutöö ja spordiringid.

Mait Allas on eeskuju teistele omaealistele. Tal on väljakujunenud arusaamine meie ühiskonna arengust  ja näeb oma rolli selles kõrgesti haritud spetsialistina. Ta unistab õppimisest Tartus Treffneri Gümnaasiumis, et juba gümnaasiumi ajal kasutada Tartu vaimseid võimalusi enda huvialade nii reaalainete kui ka spordi arendamises

Mait Allast saab toetada:

 • helistades Kiwanis Noorte Talentide Fondi telefonil 900 1111 (5€/kõne)
 • tehes ülekande: MTÜ Tallinna Kiwanis Klubi arveldusarvele: EE412200221051993835

30.aprillil on toimumas Tallinna Kiwanis Klubi ja KamaHouse’i heategevuslik ühisprojekt: „KHK Punane Volberbumm“ noore talendi Elisabeth Egel’i toetuseks

Tallinna Vanalinna Hariduskolleegiumi 6. klassis õppiv Elisabeth Egel on Elisabeth Egel - pilt ajakiri Muusikapime 13-aastane tütarlaps, kes tegeleb kooli kõrvalt aktiivselt klaveriõpingute ja ujumisega, samuti lööb ta kaasa skaudiliikumises.

Ujumistreeningutega alustas Elisabeth 5-aastaselt. Tänaseks päevaks on ta edukalt osalenud mitmetel Eesti ja rahvusvahelistel erivajadustega inimeste võistlustel.
Tema võistluspagasisse kuulub osalemine Rahvusvahelise Paraolümpiakomitee (IPC) täiskasvanute maailmameistrivõistlustel ujumises. 12-aastasena saavutas Kanadas Montrealis toimunud MM-il 6. koha 100m rinnuliujumises. Samuti oli Elisabeth edukas 2013 aasta Põhjamaade meistrivõistlustel, saavutades mitmeid auhinnalisi kohti. Aastal 2011 tunnustati Elisabeth Egel´it  Eesti Vabariigi presidendi proua Evelin Ilvese Aasta Noore sportlase preemiaga.
2014. aasta kõrgeimaks eesmärgiks on edukas võistlemine augustikuus Euroopa meistrivõistlustel (EM) Hollandis Eindhovenis.

Sporditegemist tasakaalustab Elisabethi suur huvi muusika vastu. Täna õpib ta Vanalinna Hariduskolleegiumi Muusikakoolis õpetaja Anneli Tanksimäe käe all. Elisabeth on olnud väga edukas ka muusika valdkonnas, saavutanud mitmeid esikohti klaveri konkurssidel.


ÜRITUS:

„KHK Punane Volberbumm“ ürituse tuludest ja kogutud annetustest toetatakse noort talenti Elisabeth Egelit, süntesaatori soetamisel.  Et südamelähedane musitseerimine oleks võimalik ka kodust eemal olles, on Elisabethi unistuseks süntesaator, mida ta saaks suvel maale ja laagritesse kaasa võtta, samuti klaveri puudumise korral eri kontserdipaikades kasutada.  

KHK Punane VolberbummOotame kõiki toredaid ja lõbusaid inimesi, et tähistada ühiselt selle aasta Volbriööd. Üritus on mõeldud nii suurtele kui väikestele ja koju ei pea jätma ka oma neljajalgset sõpra, sest seltsis on segasem!

Ürituse „KHK Punane Volberbumm“ teema Punane Volber tekkis KamaHouse stiilsest interjöörist, kus leidub palju põnevaid punaseid sisustusdetaile. Ürituse külalistel soovitatakse täiendada oma riietust/kostüümi samuti mingi punase riideeseme või detailiga. Ekstravagantseima kostüümi kandja saab pidulikult premeeritud.

KAVAS: luuasõidukursused, nõiatrikid & ennustamine, noore pianisti Elisabeth Egel’i etteaste, volbridisco, parima kostüümi valimine jpm.

Volbriöö tähistamine ning heategevusliku ürituse korraldamine on Kiwanise klubi iga-aastane traditsioon. Sellel aastal toimub meie üritus stiilses  KamaHouse´is (Kopli 25).

Restoran/kobaräri keskkond KamaHouse asub Põhja-Tallinnas, Kopli 25, endises Standardi hoones (kus kunagi tervele Nõukogude Liidule sektsioonmööblit valmistati). Kui astuda sisse Kamahouse peauksest, oleme sattunud Kamahouse Köök restorani. Lisaks muudele väga maitsvatele roogadele, saab seal süüa suures valikus väga põnevaid kamast valmistatud toite. Ruumi tagumises osas on asub kunstitarvete pood, lisaks väga erilise sisustusega ruumid mida saab erinevateks üritusteks kasutada/välja rentida. Samuti on olemas kontserdilava, kus toimuvad teatrietendused, kontserdid ning suur ekraan kino jaoks.

Kutsume kõiki linnakodanikke head tegema ja nautima meeleolukat Volbri õhtut!

Tallinna Kiwanis Klubi eesmärk on tunnustada ja toetada andekaid Eesti noori. Selleks on klubil loodud Noorte Talentide Fond

Lisainfo:
Inga Talpas - tel 50 42576
Merle Roolaid-Möller -  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
FB: https://www.facebook.com/events/210432039166274/

Kiwanise Noorte Talentide Fond toetas noort purjetajat Helen Ausman´i

26. märtsil 2014.a andis Tallinna Kiwanise Klubi välja järjekordse Noorte Talentide Fondi toetuse noorele Kiwanise Noor Talent Helen Ausmanpurjetajale Helen Ausman´ile.


Helen õpib Tallinna Kadrioru Saksa Gümnaasiumi 5 klassis.
2010 aastast õpib ta ESS Kalev Jahtklubi Purjespordikoolis. Alates 2014 aastast kuulub ta ka Eesti purjetamiskoondisesse.

Parimad saavutused 2013.a Eesti Meistrivõistlustel:

 • U16 klassi tüdrukute 3. koht
 • U13 klassi üldarvestuse 3. koht
 • U13 klassi tüdrukute 1. koht (Eesti meister)

2014 aastal on tal plaanis omandada kogemusi teravamas rahvusvahelises konkurentsis. Algava hooaja peaeesmärk on Eesti hea esindamine 7.-20. juuli Optimist Klassi Euroopa Meistrivõistlustel, Dublinis, Iirimaal, kus plaanib jõuda tüdrukute klassis Kuldlaevastikku.

Pildil annab Tallinna Kiwanis Klubi 2013/14 President Merle Roolaid-Möller (paremal) NTF   toetuse üle Helen Ausman´ile.

Tallinna Kiwanis Klubi soovib Helenile tuult purjedesse  :)!


Noori Talente toetab Tallinna Kiwanis Klubi.
Toeta Sina ka! Tel 900 1111 (kõne maksumus 5€).

Kiwanise Nukkude valmistamine!

Oled väga oodatud Keila Kultuurikeskusesse iga-aastasele KIWANISE NUKKUDE MEISTERDAMISELE!

Koostöös, mõnusalt lobisedes, kohvi ja kringlit maiustades, valmistame nukke Tallinna Lastehaiglas viibivatele lastele.

Nukkude valmistamise ajakava:
10-11 kogunemine, ettevalmistus, kohv
11-15 nukkude valmistamine

Kohtumiseni!
Keila Kiwanise Klubi

Heategevuslik Halloweeni Ostuõhtu

Tallinna Kiwanis Klubi ja Paavli Kaltsuka ühisprojekt :
Heategevuslik Halloweeni Ostuõhtu "Leia oma raamat",
noore animafilmi talendi Dmitri Domoskanovi toetuseks.


Ürituse kohta leiab jooksvat infot Facebookist: https://www.facebook.com/events/181341442054903/.

Miks tulla?

Dmitri Domoskanov- Eesti suurimas ja soodsaimas kaltsukas laias valikus spetsiaalselt selleks õhtuks kogutud ja väljapandud kaupa (riideid, jalanõusid, mänguasju, aksessuaare jpm)

- Spetsiaalselt selleks päevaks välja panudud tuhandeid inglise keelseid väärtraamatuid alates 0,3 €

- Too oma kodunt seisma jäänud asjad annetusena kaasa ning igalt annetatud kilogrammilt läheb 0,5 € heategevuseks.

- Iga Halloweeni  päeval sooritatud ostuga annad panuse heategevusse.

- Jagatakse infot Tallinna Kiwanise Klubi  heategevusliku organisatsiooni kohta.

Annetustega toetatakse noort animafilmide tegijat Dmitri Domoskanovit filmide valmistamiseks vajaliku varustuse soetamisel.Dmitri filmid on osalenud konkurssidel nii Eestis kui väljaspool ning võitnud juba mitmeid auhinnalisi kohti. Dmitri Domoskanovi auhinnalisi filme näeb lingilt: http://www.etnoweb.ee/superplastman.

Heategevuslik Halloweeni Ostuõhtu

Kiwanis