Kiwanise Noored Talendid

Kiwanise Noorte Talentide Fondi toetused on saanud järgmised noored talendid:

 

28.novembril 2014.a andis Tallinna Kiwanise Klubi välja Noorte Talentide Fondi 7. toetuse noorele lootustandvale teaduse tegijale Mait Allasele.

Mait Allas on 15.a Heimtalist (Vijandimaalt) pärit mitmekülgselt andekas noormees. Ta on nutikas matemaatik, põhjalik ajaloouurija, suur teaduse huviline ja ka andekas sportlane. Tema koolitunnistusel on enamasti hinneteks viied.

Vabal ajal  praktiseerib Mait giidina Heimtali mõisas, kus tutvustab Heimtali mõisa ja kodukandi ajalugu nii eesti kui inglise keeles. Samuti toimetab ta lisaks Noorkotkana, Viljandi valla ja Viljandimaa Noortekogus ja kooli õpilasesinduses.

Parimad saavutused:

 • Olümpiaadid:
  *5. klass- Matemaatika II koht
  *6. klass- Matemaatika I- IV koht
  *7. klass- Geograafia I koht, riiklikul 13. koht
  *8. klass- Geograafia I koht, matemaatika II- III koht, ajaloo III koht, loodusõpetuse II koht, August Marama nim. matem ül lahendamise võistluse I koht
 • 2014.a EV presidendi tänukiri ja hinnaline raamatupreemia uurimuse „ Mina ise pärandi looja ja talletaja“. 50.lk eneseanalüüs läbi oma senise koolipoisi elu.
 • 2011.a Tema uurimistöö „ Ringtalli uus elu - spordihoone“ hinnati eripreemiate kategoorias EV Presidendi tänukirjaga.
 • Tiitel “Huvipärl 2014”, iseloomustab Mait Allast kui kõige aktiivsemat õpilast Heimtali Põhikoolis.
 • Tartu Ülikooli Teaduskooli kursused
 • 2009-2012 jalgpallis 4 pronks, 1 hõbe ja 1 kuld medal
 • 2011-2014 sulgpallis 7 pronksi, 8 hõbe ja 13 kulda
Pildil annab Tallinna Kiwanis Klubi 2014/15 President Inga Talpas (vasakul) ja Noorte Talentide Fondi juht Merle Roolaid-Möller (paremal) NTF-i toetuse üle Mait Allasele.
Mait Allas Kiwanise Noor Talent

23.mail 2014.a andis Tallinna Kiwanise Klubi välja Noorte Talentide Fondi 6. toetuse noorele andekale ujujale, pianistile Elisabeth Egelile.

Tallinna Vanalinna Hariduskolleegiumi 6. klassis õppiv Elisabeth Egel on pime 13-aastane tütarlaps, kes on väga andekas nii spordis kui ka muusikas. Elisabeth on saavutanud mitmeid auhinnalisi kohti erinevatel rahvusvahelistel ujumisvõistlustel ning olnud edukas ka mitmetel klaveri konkurssidel.

Parimad saavutused:

 • Rahvusvahelise Paraolümpiakomitee (IPC) täiskasvanute maailmameistrivõistlustel ujumises. 12-aastasena saavutas ta Kanadas Montrealis toimunud MM-il 6. koha 100m rinnuliujumises
 • 2011 tunnustati Elisabeth Egel´it EV presidendi proua Evelin Ilvese“ Aasta Noore Sportlase“ preemiaga.
 • Eindhovenis Rahvusvahelise Paraolümpiakomitee ujumise Euroopa meistrivõistlustel võistlusklassis S11 võitis 200m kompleksujumises hõbemedali uue isikliku rekordiga 3.01,54
 • Eindhovenis Rahvusvahelise Paraolümpiakomitee ujumise Euroopa meistrivõistlustel pronksmedal  100m rinnuliujumises.

Pildil annab Tallinna Kiwanis Klubi 2013/14 President Merle Roolaid-Möller (vasakul) NTF-i toetuse üle Elisabeth Egel´ile.

Elisabeth Egel

26. märtsil 2014.a andis Tallinna Kiwanise Klubi välja järjekordse Noorte Talentide Fondi toetuse noorele purjetajale Helen Ausmanile.


Helen õpib Tallinna Kadrioru Saksa Gümnaasiumi 5 klassis.
2010 aastast õpib ta ESS Kalev Jahtklubi Purjespordikoolis. Alates 2014 aastast kuulub ta ka Eesti purjetamiskoondisesse.

Parimad saavutused 2013.a Eesti Meistrivõistlustel:

 • U16 klassi tüdrukute 3. koht
 • U13 klassi üldarvestuse 3. koht
 • U13 klassi tüdrukute 1. koht (Eesti meister)

2014 aastal on tal plaanis omandada kogemusi teravamas rahvusvahelises konkurentsis. Algava hooaja peaeesmärk on Eesti hea esindamine 7.-20. juuli Optimist Klassi Euroopa Meistrivõistlustel, Dublinis, Iirimaal, kus plaanib jõuda tüdrukute klassis Kuldlaevastikku.

Pildil annab Tallinna Kiwanis Klubi 2013/14 President Merle Roolaid-Möller (paremal) NTF   toetuse üle Helen Ausman´ile.

 Kiwanise Noorte Talent Helen Ausman

6.novembril 2013.a andis Tallinna Kiwanis Klubi välja  Noorte Talentide Fondi toetuse noorele animafilmi talendile Dmitri Domoskanovile.

Tegemist on Tallinna Humanitaargümnaasiumi 10. klassi noormehega, kes on suure osa oma elust tegelenud iluuisutamisega, kuid tema tõeline kirg on animatsioon. Dmitri Domoskanovi filmid on osalenud konkurssidel nii Eestis kui väljaspool ning võitnud juba mitmeid auhinnalisi kohti.

Tegin pätti, Tiigrihüppe Sihtasutuse konkurss Anima tiiger 1. koht

 • Eesti-Venemaa Video-Art Festival „Tušite Svet!“ Parim animafilm
 • Rahvusvaheline lühifilmide festival „Ennenägematu film“ parim animafilm
 • Minu linn - Rahvusvaheline harrastusfilmide festival 2012 Tallinn, Eridiplom ja 2 koht Tähevärav 2012
 • Grant Prix Pirita 1.koht - nelja väga hea tehnilise teostusega ja tugevate lugudega animafilmiga „Minu linn“, „Kuritöö ja karistus“
 • Rahvusvaheline Noorte Loominguline Konkurss, 1.koht Grant Prix ja eridiplom
 • H2t festival 2012 1.koht
 • «Твори гора» Diplom 1.koht.

Pildil annab Tallinna Kiwanis Klubi 2013/14 President Merle Roolaid-Möller (paremal) NTF ja ühisprojekti partneri Paavli Kaltsuka esindaja (vasakul) toetuse üle Dmitri Domoskanovile.

 

Dmitri Domoskanovile Kiwanise Noorte Talentide Fondi toetuse üleandmine

 

16.november 2012.a tunnustas Kiwanise Noorte Talentide Fond Lisette Tammik’ut. Tegemist on 15.aastase noore jalgpalluriga.

 Lisette mängib hetkel Eesti Koondises U-15, U-17 klassis ja FC Kotkas.

 Tähtsamad auhinnad:

 • 2011.a. Eesti Meister
 • Mitmekordne parim mängija, parim ründaja, parim kaitsja
 • 2012.a. Balti turniiri meister U-17 koondise ridades

Pildil annab Tallinna Kiwanis Klubi 2012/12 President Peeter Võrk NTF toetuse üle Lisette Tammikule.


18. mai 2012. Tunnustas NTF noort, andekat iluuisutajat Nanette Christine Anderssoni (9.a).

Pildil annab Tallinna Kiwanis Klubi liige Inga Talpas üle NTF toetuse Nanette  Christine Anderssoni isale.

 Saavutused:

 • Tartu meister iluuisutamises
 • Kahekordne Eesti meister iluuisutamises

2011.a tunnustas Nanettet ka Eesti Vabariigi Presidendi proua Evelin Ilves andes talle üle 2011.a poolaasta noore sportlase preemia. Loe artiklit.

7. aprillil 2012 a. toimunud Kristjan Palusalu XXIV mälestusvõistlustel andis Kiwanise Noorte Talentide Fond üle esimese toetuse "Noore Talendi Ergutusauhinna" 14-aastasele maadelejale Denis Bolunov'ile.

Denis Bolunov saavutas Kreeka-Rooma maadlusvõistlustel kuni 50kg klassis esikoha, ning ta on järjepidevalt näidanud üles head arengut.

Vt Denisi Bolunovi saavutusi.

Usume, et Denis suudab jõuda oma maadlejakarjääris Kristjan Palusalu poolt Eestile kuulsust toonud tasemele.

Noorte Talentide Fond - Denis Bolunov

Kiwanis